Effective School=Impressive Results Efektywna Szkoła = Efektowne Wyniki

 

I doskonała 👇wiadomość👇 na koniec roku szkolnego❗️

Nasi nauczyciele napisali projekt i pozyskali blisko 1️20.0️00 zł na jego realizację z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego pn.

👍Effective School=Impressive Results Efektywna Szkoła = Efektowne Wyniki 👍

Nasi uczniowie z oddziałów dwujęzycznych w ramach grupowej mobilności uczniów mają zaplanowany wyjazd do szkoły w Hiszpanii, gdzie wezmą czynny udział w lekcjach np. matematyki, języka angielskiego.👏👏👏👏👏👏👏

Na miejscu podjęte zostaną wspólne aktywności, zaaranżowane zadania w miejscach publicznych – np. uczniowie będą brali udział w grze terenowej łączącej znajomość języka oraz umiejętności matematyczne. Zależy nam, aby uczniowie szybko przełamali bariery językowe, stad w ciągu dnia będą przebywać, z hiszpańskimi uczniami – przewodnikami, tak, by maksymalnie musieli wykorzystać swój warsztat językowy. Poprzez przebywanie wśród swoich rówieśników łatwiej im będzie otworzyć się na nową kulturę i obyczaje.

Ponadto w rozmowach z naszym greckim partnerem ustaliliśmy podjęcie dodatkowych wspólnych działań, tj. lekcje online lub wspólny projekt w ramach ETwinning.

Dzięki licznym kontaktom z nauczycielami z całego świata, udało nam się znaleźć małą grecką szkołę, która w ciągu 3-4 lat znacznie poprawiła swój wizerunek na polu matematycznym. Grecki system edukacyjny jest bardzo podobny do naszego, jednak metody stosowane podczas zajęć z uczniami różnią się od tych, do których przywykliśmy w Polsce. W Nawiązanie kontaktu z nową szkołą stworzy nam wiele możliwości do działania , a naszym uczniom pokaże, jak ważne jest rozwijanie się również na polu międzynarodowym, a nie tylko obracanie się w środowisku, które znają dziecka.

Drukuj