XI Gminny Konkurs Recytatorski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Bardzo cieszy nas sukces Amelii Kmieć z kl. 8 dwujęzycznej zwycięzcy w kat. kl. 7-8.
Amelia recytowała fragment prozy z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Znamy laureatów XI Gminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego wspólnie z Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie Dziś na scenie „Szklanego Domu” uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy rywalizowali w recytacji. Najlepszym nagrody i dyplomy wręczył wójt Tomasz Lato.
W tym roku młodzi recytatorzy zmierzyli się z twórczością wybitnych literatów: Wandy Chotomskiej w 95. rocznicę urodzin, Kornela Makuszyńskiego w 140. rocznicę urodzin, Stefana Żeromskiego w 160. rocznicę urodzin.
Wszystkie występy oceniało profesjonalne jury w składzie: teatrolożka, sędzina konkursów recytatorskich Marzena Michałowska-Kowalik, aktor Liwiusz Falak, reżyser i scenarzysta Michał Kopeć. Wszystkich uczestników wspólnie witali Wojciech Purtak, dyrektor „Szklanego Domu” oraz Anna Obara, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej, która poprowadziła konkurs.
W kategorii VII – VIII pierwsze miejsce zajęła Amelia Kmieć (SP Mąchocice Kapitulne), drugie Dominik Nowiński (SP Mąchocice-Scholasteria), a trzecie Katarzyna Salwa (SP Masłów).
Podczas podsumowania przewodnicząca jury Marzena Michałowska-Kowalik zwróciła uwagę na bardzo wyrównany poziom konkursu i interesujący dobór repertuaru. Chwaliła też, że w konkursie nie zabrakło chłopców, bowiem konkursy recytatorskie zdominowane są przez dziewczynki. Nie zabrakło również dobrych rad m.in. na sposób radzenia sobie z tremą.
Wydarzenie odbyło się w ramach XXXII Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.
Drukuj