DZIEŃ EUROPEJSKI

Powiększ obraz

W czwartek 6 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski.

Uczniowie klas IV – VIII oraz klas trzecich gimnazjum przygotowali stoiska, na których prezentowali wylosowane przez siebie kraje europejskie. Przedstawiciele poszczególnych krajów przywitali się w językach narodowych.

Oprócz plakatów, folderów, gadżetów, każda klasa przygotowała poczęstunek – tradycyjne potrawy danego kraju. Mogliśmy skosztować m.in. czeskich knedliczków, greckiej fety, włoskiej pizzy, angielskiej herbaty, hiszpańskiego chorizo, francuskich ciasteczek i wielu innych pyszności.

Zwiedzający stoiska mogli również zapoznać się z przebiegiem projektu Erasmus plus KA1 realizowanym obecnie w naszej placówce.

Było również coś ciekawego dla miłośników nauki – stacja eksperymentów przyrodniczych, gdzie uczniowie bawili się w naukowców.

Ci, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę na temat geografii, kultury i tradycji europejskich, mieli taką możliwość biorąc udział w interaktywnym Konkursie Wiedzy o Europie na platformie Kahoot. Emocjonujący konkurs, w którym brali udział uczniowie i nauczyciele, wygrała drużyna z klasy VIII.

Zwieńczeniem imprezy była mini olimpiada europejska, czyli różne gry i konkurencje sportowe zorganizowane na boisku szkolnym. Zwieńczeniem imprezy był wspólny taniec do znanych hiszpańskich melodii przygotowany przez uczennice z klasy IV.

Drukuj