Poznajemy zawody

Powiększ obraz

W dniu 23 października 2018r., uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Dorotą Malarczyk i pedagogiem szkolnym-Marzeną Szczypałą w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyli w kolejnej wycieczce zawodoznawczej. Tym razem odwiedzili okoliczne zakłady pracy, m.in. zakład fryzjerski pani Wioletty Dziewięckiej oraz zakład krawiecki pana Roberta Kalety w Mąchocicach Kapitulnych.

Celem wycieczki było uświadomienie uczniom rangi prawidłowego wyboru zawodu oraz zapoznanie ich z organizacją i funkcjonowaniem zakładów pracy.

Podczas spotkania właścicielka salonu fryzjerskiego, a zarazem doświadczony fryzjer opowiedziała ze szczegółami tajniki tego zawodu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie predyspozycje trzeba posiadać by wykonywać ten zawód i skąd czerpać informacje na temat trendów we fryzjerstwie?

Wycieczka zawozdoznawcza była doskonałą okazją do bliższego poznania zawodu fryzjera. Dzięki niej młodzież uświadomiła sobie jak ważne w tym zawodzie jest bycie chociażby kreatywnym, spostrzegawczym, dokładnym, gotowym do ciągłej nauki.

Kolejnym miejscem odwiedzonym przez uczniów był zakład krawiecki, w którym produkowane są kołdry i poduszki. Młodzież mogła obserwować cały proces powstawania kołdry, to w jaki sposób jest pikowana i jak robione są poduszki , a następnie jak przebiega pakowanie ich do sprzedaży. Podczas wizyty pan Robert zapoznał uczniów z różnymi rodzajami maszyn. Podziw wzbudziła maszyna do pikowania kołdry. Właściciel zakładu produkcyjnego przekazał również uczniom, cenne informacje na temat działalności firmy.

Składamy serdeczne podziękowania dla pani Wioletty i pana Roberta za wspaniałą lekcję zawodoznawczą, oprowadzenie po zakładach , miłe przyjęcie i chęć współpracy ze szkołą.

Drukuj