Nasze sukcesy

Szkoła Podstawowa

w

Mąchocicach Kapitulnych im. Marii-Skłodowskiej-Curie


rok szk. 2017/2018

W gminie

W powiecie

W województwie

W kraju

Udział w Gminnym Przeglądzie Teatralnym scenka zw. ze Świętami Bożego Narodzenia – opiekun W. Januchta 1 miejsce dziewcząt w kat. gimnazjum w rejonowym turnieju mistrzostw województwa świętokrzyskiego – opiekun: P. Gębka Konkurs “Zostań konstruktorem makiety- Kielce ekologicznym miastem przyszłośći ”

IV wyróżnienia – opiekun W. Januchta

Udział w ogólnopolskim konkursie “ Zuch semestralny i Zuch z języka angielskiego”. Laureatka Julia Wzorek kl. 1 – opiekun: W. Januchta
„Żyj pozytywnie i kolorowo”(organizatorzy: Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Masłowie, Urząd Gminy Masłów

wyróżnieni: Daria Mrozik II b, Magda Borek III b, Mateusz Wawrzkiewicz kl.IV, Aleksandra Kupis kl. IV – opiekun: M. Sańpruch

XI edycja konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Kielcach- 4 miejsce w powiecie – Kamil Borek, Michał Karyś, Kamila Michta opiekun – B. Śledzik Wyróżnienie  w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym dla Oliwii Gołąbek, Mai  Kuzki, Marysi Dudzik kl. 3 – opiekun: M. Kałuża Ogólnopolski konkurs plastyczny “Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy”.

I miejsce Natalia Szczodry.

III miejsce Nadia Stachura kl. 1 – opiekun: W. Januchta

II miejsce w Konkursie Piosenek i Kolęd w Języku Angielskim org. przez SP w Masłowie – Marta Januchta, Weronika Jarosz, Daria Karys, Oliwia Saletra i Aleksandra Wzorek – opiekun E. Sokołowska 3 miejsce w Powiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego- Wojciech Pulut , Kamil Krawczyk -opiekun D.Malarczyk Oliwia Łakomiec została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego kl. 3a – opiekun: E. Stachura Maja Radek z kl. 2 została finalistką ogólnopolskiej akcji „Napisz list do Świętego Mikołaja! Razem bijemy rekord Polski!”- opiekun: B. Michta
1 miejsce Julia Więcek, wyróżnienie Marta Śledzik oraz 1 miejsce w Konkursie Piosenek i Kolęd w Języku Angielskim org. przez SP w Masłowie – opiekun: H. Zych XV Wojewódzki Konkurs z geografii – finalista Konstanty Śledzik – opiekun B.Śledzik Natalia Grzejszczyk z kl. 5 zajęła 3. miejsce na XXV Festiwalu Piosenki Angielskiej FACE THE MUSIC w Brzegu
Gminny Konkurs Recytatorski -I miejsce Natalia Grzejszczykkl. 5 – opiekun: J. Gozdek i I miejsce Julia Mochocka kl. 3a – opiekun: A. Januchta „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”(organizatorzy: Związek Gmin Gór Świętokrzyskich, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Samorząd Gminy Masłów) – I miejsce Zuzanna Kaleta kl. III b, II miejsce Katarzyna Bujak kl. II b – opiekun: M. Sańpruch W XII Konkursie piosenki anglojęzycznej „Joy Of Singing”Natalia Grzejszczyk zajęła 1. miejsce
Turniej Wiedzy Pożarniczej – 2 miejsce W. Jaros z kl. 7, J. Domagała kl.2a – 3 miejsce Wojewódzki Turniej bezpieczeństwa „Pięciobój piątoklasisty” Suków 2018 – 4 miejsce drużynowo – Kamila Michta,Konrad Nowak, Kamil Borek, Michał Karyś – opiekun B. Śledzik Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Nuty Przyjaźni” – Natalia Grzejszczyk miejsce 3.
Zwycięstwo Szkoły w 6. Pikniku Profilaktycznym 5 miejsce w woj. Turnieju Przyrodniczym klas IV-VII organizowany przez LOP Kielce pt. Bioróżnorodność królestwa grzybów i jej znaczenie dla przyrody i człowieka –
Konrad Nowak
Alicja Ryś
Gabriela Śledzik – opiekun: B. Śledzik
Piotr Gała i Krzysztof Chrzan otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim
konkursie leksykalnym z języka angielskiego Memory Master – opiekun E. Sokołowska
Konkurs patriotyczny MOJA OJCZYZNA dla uczniów klas I-III – klasa II zdobyła 1. miejsce w swej kategorii – opiekun – B. Michta Wyróżnienie w wojewódzkim Turnieju przyrodniczym klas
I-III – Oliwia Gołąbek, Maja Kuzka, Maria Dudzik – opiekun: B Śledzik
2. miejsce w Ill Gminnym Maratonie Matematyczno – Logicznym:Piotr Gała, Wiktor Janecki, Wiktoria Kmieć, Konrad Nowak – opiekun – E. Sobecka Julia Mochocka – 1 miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez OMPiO Kielce opiekun: A. Januchta
W XXV Biegach Szlakiem Młodych Lat Stefana Żeromskiego:

1 miejsce Norbert Olejarczyk

Mikołaj Jarosz, Wiktor Kraj – 3 miejsce

Natalia Grzejszczyk, Maja Namiel 2. miejsce

Zuzanna Dziewięcka 2. miejsce

M.Bujak 1. miejsce
– opiekun D. Malarczyk

XIX edycja konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”pod hasłem „Tajemnice karbońskich lasów” Instytut Geologiczny- wyróżnienie Alicja Ryś – opiekun B. Śledzik
Ilona Adwent – 2 miejsce w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy”- opiekun – B. Michta Natalia Grzejszczyk
1. miejsce w III Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.
„Wiosenny Turniej w Mini Piłce Nożnej „Szkół Podstawowych”

1 miejsce klas V- VI

2 miejsce klas III-IV- opiekun i organizator D. Malarczyk

Biegi z okazji 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego – 1 miejsce
Gabriela Janecka
z klasy 2. 4 miejsce – Natalia Grzejszczyk, Karol Supierz, Marcin Bujak. Maja Namiel – opiekun – D. Malarczyk
Gminny Turniej Gier i Zabaw -2 miejsce -opiekun D. Malarczyk, B. Michta, M. Kałuża , W. Januchta Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie – III miejsce Alicja Ryś, Gabriela Śledzik, Natalia Grzejszczyk – opiekun B. Śledzik
Udział w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy-wypadkom

zapobiegamy”-organizowany przez KRUS w Kielcach -nagrody otrzymali: Wiktor Kraj,

Tomasz Ryś,Wiktoria Kaleta – opiekun. M. Kałuża

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce Wiktoria Kołomańska: 3 miejsce 100 metrów przez płotki,
Jakub Kobus : 2 miejsce na dystansie 100 metrów oraz 3 miejsce na dystansie 300 metrów,
Mateusz Korus : 3 miejsce rzut oszczepem 
T.Ryś, O.Gołąbek, B.Chrzan – 2 miejsce w międzyszkolnym

konkursie” Wiedzy o Polsce” zorganizowanym SP w Woli Kopcowej – opiekun M. Kałuża

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ziemi „GEO-GENIUSZ-PREMIUM” – 4 finalistów na 40 uczestników – najlepszy uczeń kl 3b na 6 lokacie – opiekun B.Śledzik

 

  1. Program wychowawczo- profilaktyczny “Nie pal przy mnie proszę” w klasach I-III – opiekun M. Szczypała
  2. Program wychowawczo – profilaktyczny “Spójrz inaczej” w klasach I-III – opiekunowie wychowawcy ed. wczesnoszkolnej
  3. Projekt Programu ERASMUS+ pn. „Bądźmy TIK! Twórczy-Innowacyjni-Kompetentni” Mobilnośc kadry edukacyjnej – koordynator A. Januchta. H. Zych, E. Sobecka
  4. Ogólnopolski Program „Szkoła w Chmurze Microsoft” – opiekunowie: K. Dychała, S.Jaros
  5. Ogólnpolski program upowszechniania sportu wsród dzieci i młodzieży „Szkolny Klub Sportowy” – opiekun D. Malarczyk
  6. Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach: Pracownia edukacji ekologiczno – przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych – opiekun – B. Śledzik
  7. Ministerialny projekt pn. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – opiekun – M. Sańpruch
  8. Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno‐komunikacyjnych „Aktywna tablica” – opiekun – A. Januchta, E. Sobecka
  9. Ogólnopolski Projekt Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole” – opiekun – S. Jaros
  10. Projekt Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej – opiekun – S. Jaros
  11. Projekt Edukacja o Holokauście – opiekunowie – A. Januchta, H. Zych
  12. Innowacje pedagogiczne:
  13. – „Z angielskim poznajemy świat”. Zintegrowane kształcenie przedmiotowo – językowe (CLIL) w kl.7 – nauczyciel H. Zych
  14. – rozszerzony program nauczania języka angielskiego (po 4 zajęcia) w oddziałach przedszkolnych metodą CLIL zintegrowany z podstawami programowymi „English is Fun. CLiL is Fun” – nauczyciel E. Sokołowska
  15. Projekt wojewódzki „Nauczanie dwujęzyczne” – nauczyciele- H. Zych, E. Sobecka, E. Sokołowska
  16. Szkolny Festiwal Książki – opiekun- M. Sańpruch
  17. Falochron program profilaktyki wczesnej wobec zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży – opiekun – M. Szczypała
  18. Nauczycielka I klasa – program wsparcia rozwoju zawodowego i wymiany doświadczeń dla nauczycieli i nauczycielek edukacji  – nauczyciele B. Michta, W. Januchta
  19. Archipelag Skarbów – program profilaktyki zintegrowanej – opiekun – M. Szczypała
  20. Owoce i warzywa w szkole – opiekun K. Lasota
  21. Żyj zdrowo, pij mleko” – codzienna porcja mleka – opiekun K. Lasota
  22. Sprzątanie Świata – opiekun B. Śledzik
  23. XXV Tydzień Kultury Języka – opiekunowie D. Kmiecik, J. Gozdek, M. Sańpruch
  24. Klucz do sukcesu” – J. Gozdek
  25. Żyj smacznie i zdrowo – Program zorganizowany przez Winiary-opiekun D.Malarczyk
  26. Akcje charytatywne:

 – zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla najbardziej potrzebujących z terenu naszej gminy. Była to odpowiedz na prośbę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Masłowie- opiekun D. Malarczyk

– wolontariusze Rodzina-rodzinie i Samorząd Szkolny zorganizowali charytatywny kiermasz świąteczny – opiekunowie
D. Malarczyk, M. Sańpruch, H. Zych

      – WOŚP – opiekun D. Malarczyk

      – Góra Grosza – opiekun D. Malarczyk

      – współpraca z Fundacją „Pomóż i Ty- opiekun D.Malarczyk

  1. Program edukacji antytytoniowej „Znajdź właściwe rozwiązanie”- w klasie V- M.Szczypała
  2. Program „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”- uzyskanie przez szkołę certyfikatu – koordynator M. Szczypała
  3. Program edukacji antytytoniowej „Bieg po zdrowie” w klasie IV- koordynator B. Śledzik
  4. Program profilaktyczny „Veto wobec przemocy alkoholu i narkotyków”- K. Lasota
  5. Elementy programów profilaktycznych „Spójrz inaczej na agresję”, „Drugi elementarz”- M. Szczypała